Tel./Fax: +380 522 365550  +380 522 365551

Mobile: +380504577811

e-mail: soya@soya-ua.com

Остерігайтеся підробок!

«Без якісного насіння врожаю не буде» – це відома істина повинна вже давно стати повсякденним гаслом для українських аграріїв. Однак щорічно деякі сільгоспвиробники наступають на одні й ті ж граблі, купуючи дешеве, а інколи і не зовсім, неякісне, підроблене насіння.

З чого починається посівна? Аграрії ретельно підбирають культури рослин в сівозміну свого господарства. Вони визначаються із сортами, площами посіву. Однак інколи не завадить витратити півгодини та уточнити дані про виробника та реалізатора насіння, адже це може врятувати від значної втрати врожаю. Провідні насінницькі компанії пропонують різноманітні методи захисту від підробок.

 
Путівник для придбання якісного насінницького матеріалу.
Для того, щоб отримати якісне насіння, варто перевіряти:
 • • Чи мають суб’єкти господарювання право на розмноження та реалізацію посівного матеріалу;
 • • Чи внесений виробник, у якого ви плануєте купувати насіння, до Державного реєстру виробників насіння та посівного матеріалу;
 • • Чи є паспорти-патенти на виробництво оригінального елітного чи репродукційного насіння;
 • • Чи є сертифікат на партію насіння, який видає безпосередньо насінницька інспекція за місцем знаходження виробника.
Фірма, яка вирощує насіння, має отримати від оригінатора ліцензійне погодження на право вирощування і продажу насіння відповідної культури. Варто зазначити, що таке ліцензійне погодження обов’язково повинне бути зареєстроване в обласній інспекції з охорони прав на сорти рослин. Лише після ретельної перевірки можна бути впевненим, що ви купуєте якісне насіння у атестованого господарства.

Коли має виникнути підозра. У потенційного покупця насіння повинні виникнути сумніви, якщо насіння пропонує «нова» фірма, завжди з рекомендацією «шановних людей» місцевого рівня. У такої компанії завжди є повний асортимент продуктів походженням із будь-якої країни, зазвичай популярних серед споживачів, наприклад, США та країн Європейського Союзу. Таке насіння, як правило, все «з одного мішка». «Менеджерами» такої фірми, здебільшого, є приватні підприємці, які залишають лише номер мобільного телефону. Зазвичай така компанія надає «чудовий» сервіс: доставку насіння до воріт покупця, а не зі складу, щоб не дізналися де роблять фальсифікат. Дуже часто привозять мішки на показ і пробу, інколи такі перші мішки навіть являються оригіналами, однак потім, після оплати, доставляють вже фальсифіковане насіння. Крім того, «фірмачі» можуть (не безкорисно!) вступати в змову з менеджерами середньої ланки, які відповідають за купівлю насіння у великих господарств. Як правило, більшість розрахунків відбувається готівкою, а у випадку безготівкових розрахунків, надають реквізити компанії-одноденки. Оскільки ціна на імпортне насіння на 30-40% вище, ніж в Україні, до того ж таке насіння потрібно розмитнити, а це додаткові витрати, немає сенсу дорого купувати за кордоном насіння, щоб в Україні продавати дешевше.

У нашій країні проблема фальсифікації насіння є дуже актуальною. На жаль, держава не може убезпечити аграрія від купівлі неякісного насіння. Тому ми радимо сільгоспвиробникам самостійно перевіряти оригінальність насіння, користуючись наведеною вище «дорожньою картою». Найчастіше фальсифікують сорти, які користуються найбільшим попитом на ринку посівного матеріалу. НСНФ «Соєвий вік» має проблеми з фактами фальсифікації сої сортів власної селекції. Найчастіше продають фальсифіковане насіння сої ультрараннього сорту «Аннушка». На нашу думку, близько 15-20% площ, засіяних соєю сорту «Аннушка», засівають фальсифікатом, який на ринку насіння України пропонують шахраї. Вони продають насіння сої, лише зовні схоже на насіння цього популярного сорту, а то і зовсім не схоже, а інколи і генно-модифіковане, яке не має сортової чистоти та може використовуватися лише для переробки. До нас звертаються сільськогосподарські виробники, які постраждали від фальсифікації насіння сої, що має назву «Аннушка». Вони пред’являють претензії про невідповідність отриманих характеристик цього ультраскоростиглого сорту сої: пізнє дозрівання, розтріскування, низький рівень врожайності. Спілкуючись з ними, ми дізнаємося, що насіння було куплене у компанії-шахрая за ціною, яка не завжди була нижче нашої. Доречно було б згадати мудрий народний вислів: «Скупий сплачує двічі», а в сільському господарстві і більше, не говорячи вже про втрачений дорогоцінний час. Ми постійно підкреслюємо, що єдиним оригінатором насіння наших сортів сої є Наукова селекційна-насінницька фірма «Соєвий вік» (м. Кіровоград). Для продажу насіння селекції ПП НСНФ «Соєвий вік» нашою компанією було створено окремий підрозділ – ТОВ «Торговий дім «Соєвий вік». Торговий дім спеціалізується на прямих продажах та розмноженні насіння сої, також особливу увагу приділяє реалізації насіння сої другої репродукції, що сприяє зменшенню обігу фальсифікату на ринку України. Сьогодні на ринку продажів насіння сої можна побачити рекламу «наших партнерів», які пропонують насіння сої селекції НСНФ «Соєвий вік». Але отримати оригінальне насіння нашої селекції можна лише у тому випадку, якщо оплата буде здійснена на розрахунковий рахунок ТОВ «Торговий дім «Соєвий вік». Більш детальну інформацію про асортимент насіння сої наших сортів та шляхів уникнення шахрайства при їх купівлі Ви можете отримати у наших регіональних керівників. Бажаємо хороших, щедрих урожаїв на Вашій землі, а про фальсифіковане насіння дізнаватися лише із чуток. 
 
ТЕГ: насіння сої, продаж насіння сої, купити насіння сої, насіння сої купити, соя аннушка, насіння сої ціна, продам насіння сої, ціна насіння сої, сорт сої, купити сою, куплю сою, соя продаж, продаж сої
 • DAZ
 • БТУ
 • AgroExpo
 • Креатив
 • Астарта - Киев
 • FiBL
 • Органик Стандарт
 • SAGO Group
 • BIONA
 • ЭНЗИМ-АГРО
 • Protein
 • SSL